اسکریپت های مفید CSS که هر طراحی باید داشته باشد – قسمت دوم

خانه » نوشته ها » اسکریپت های مفید CSS که هر طراحی باید داشته باشد – قسمت دوم

اسکریپت های مفید CSS که هر طراحی باید داشته باشد – قسمت دوم

گردی گوشه

Copy to Clipboard

اکثر توسعه دهندگان با ساختار گوشه های گرد CSS3 آشنا هستند. اما در مورد تنظیم مقادیر مختلف برای هر گوشه چطور قابل انجام است؟

این کد را ذخیره کنید و هرگز نباید دوباره به این مشکل برسید!

پرس و جو رسانه های عمومی

Copy to Clipboard

این یک قالب عالی است که شما می توانید در بیت های دیگر و تکه های درخواست های رسانه ای یا media queries به عنوان ترفند CSS استفاده کنید. این کد مبتنی بر نسخه موبایل است و قابل مشاهده بر روی همه ی دستگاه ها می باشد.

فونت های مدرن انگلیسی

Copy to Clipboard

کشف فونت CSS خود برای طراحی صفحه های جدید سخت است. امیدوارم این قطعه ممکن است برخی از شکنجه ها را کاهش دهد و چندین قالب فونت برای شروع به شما ارائه دهد.

اگر می خواهید نمونه های بیشتری را پیدا کنید، از CSS Font Stacks استفاده کنید که یکی از منابع خوب در این زمینه است.

انتخاب متن سفارشی

Copy to Clipboard

برخی از مرورگرهای وب جدیدتر به شما اجازه می دهند رنگ برجسته را در صفحه وب خود تعریف کنید. این به طور پیش فرض به نور آبی تنظیم شده است، اما شما می توانید هر مقدار رنگی را تنظیم کنید که مورد علاقه شما باشد.

مخفی کردن h1 برای لوگو

Copy to Clipboard

ابتدا متوجه شدم این تکنیک در طرح قدیمی Digg اجرا می شود. شما می توانید یک تگ H1 را که همچنین نام وبسایت خود را به عنوان متن ساده برای اهداف SEO جستجو می کنید تنظیم کنید.

اما با استفاده از CSS، ما می توانیم این متن را حرکت دهیم تا آن قابل مشاهده نباشد و آن را با یک تصویر لوگو سفارشی جایگزین کنیم.

توسط | ۱۳۹۸-۵-۵ ۰۶:۰۵:۴۵ +۰۰:۰۰ خرداد ۲۸ام, ۱۳۹۸|css, برنامه نویسی|بدون ديدگاه

درباره نویسنده:

ساکن شیراز و علاقه مند به یادگیری و اشتراک مطالب هستم. دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه شیراز سرگرمی: خواندن کتاب، گوش دادن به پادکست و ورزش رو در اوقات فراغت انتخاب می کنم.

ثبت ديدگاه