ReCAPTCHA v3 چگونه کار می کند؟

خانه » نوشته ها » ReCAPTCHA v3 چگونه کار می کند؟

ReCAPTCHA v3 چگونه کار می کند؟

reCAPTCHA v3 در پشت پرده کار می کند. جاوا اسکریپت کلیدی را ایجاد می کند که تعامل را مشخص می کند، مانند حرکات موس یا وضعیت مرورگر. همان اسکریپت این اطلاعات را به سرورهای reCAPTCHA می فرستد که شانس انجام آن توسط یک انسان یا ربات را به جای استفاده از جعبه reCAPTCHA که کاربر به صورت دستی پر می کند، محاسبه می کند.

هنگامی که request توسط شما دریافت می شود، از کلید دریافت شده در طول داده ها برای استفاده از سرویس های reCAPTCHA در مورد تعامل استفاده می کند. شما می توانید هر چیزی را با این اطلاعات انجام دهید.

به عنوان مثال، اگر آستانه بالا باشد، شما می توانید یک فرم را مانند آن چیزی را پردازش کنید. اگر کم بود، می توانید یک گام اضافی مانند ارسال یک ایمیل برای تکمیل پردازش اضافه کنید.

شما می توانید نسخه ی نمایشی را در Google Appspot بررسی کنید.

طریقه استفاده از reCAPTCHA v3

یک نسخه رسمی پی اچ پی برای reCAPTCHA v3 در Packagist در دسترس است، بنابراین نیازی به ایجاد خودتان نیست. فقط  آن را از طریق Composer برای پروژه خود نصب کنید.

composer require google/recaptcha "^1.2"

همچنین دستورالعمل هایی در مورد چگونگی تنظیم آن وجود دارد، اما همه چیز را می توان در فقط چند خط خلاصه کرد. شما فقط می توانید از reCAPTCHA داخل Controller خود یا (انتظار میرود) Middleware استفاده کنید:

Copy to Clipboard

حماقت

اولا شما باید یک راز استفاده از سرویس مورد نظر داشته باشید. هنگامی که شما یکی از رابط های کاربری خود را برای v3 دریافت کردید، آن را به عنوان یک پارامتر به عنوان مثال یک کلاس ReCaptcha قرار دهید. این کلاس مسئول ارتباط با سرورهای reCAPTCHA است.

سپس، برای دریافت سیگنال reCAPTCHA، نام کلید ورودی مورد استفاده را تایید می کنید. شما می توانید از g_recaptcha، _recaptcha، recaptcha_token و هر چیزی از فرم خود استفاده کنید تا زمانی که بتوانید آن را بازیابی کنید.

با استفاده از متد ()isSuccess  بررسی می کند که آیا پاسخ به reCAPTCHA موفق بوده یا خیر. اگر نه، پس از آنکه شخص یا چیزی درخواستی بدین شکل داشت باید درخواست را به طور کامل حذف یا DROP کنید.

سپس با استفاده از متد ()getScore به شما اجازه می دهد تا بررسی کنید که آیا نمره بالاتر از آستانه است یا خیر. هنگامی که آستانه کم است، احتمالا توسط یک ربات پر شده است، بنابراین شما می توانید برخی اقدامات مقتضی را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که اگر واقعا یک انسان به عنوان یک ربات شناخته می شد، هنوز می توانست درخواست را پردازش کند. به عنوان مثال، شما می توانید یک ایمیل ارسال کنید، یا یک چالش مانند یک سوال تصادفی را اضافه کنید.

توسط | ۱۳۹۸-۵-۵ ۰۶:۱۲:۰۵ +۰۰:۰۰ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۸|لاراول|بدون ديدگاه

درباره نویسنده:

ساکن شیراز و علاقه مند به یادگیری و اشتراک مطالب هستم. دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه شیراز سرگرمی: خواندن کتاب، گوش دادن به پادکست و ورزش رو در اوقات فراغت انتخاب می کنم.

ثبت ديدگاه